Neohodnoceno

Wagram - Weingut Leth - Roter Veltliner Scheiben Erste lage 2021 0,75l

Extrémně plné a bohaté víno, chuťový zážitek v podání tohoto Roter Veltlineru, speciality vinařské podoblasti Wagram. Krásná šťavnatá ovocná chuť je skvěle doplněná příjemnou slaností. Velké víno. 

Skladem (>5 ks)
Kód: 10588
Značka: Leth
660 Kč
Kategorie: Wagram
Hmotnost: 1.5 kg
Obsah zbytkového cukru: suché
Obsah alkoholu: 13,5%
Leth Logo gruen solo
Novinka
dorueni
Expresní doručení
doručujeme do 24 hodin od objednání.
Přímo od vinařů
Přímo od vinařů
z celé Evropy až k Vám domu
mystery
Předplatné vín jako překvapení
každý měsíc balíček vín dle našeho výběru

Vinice: Vinice Scheiben je prestižní vinice ve Wachau zařazená do kategorie Erste lage. Má jižní orientaci, nadmořskou výšku 240 - 260 metrů nad mořem. Podloží je sprašové s výrazným podílem vápence.

Výroba: Vinařství již 25 let nepoužívá na vinicích žádné herbicidy. Sklizeň je ruční, selektvivní, pouze ty nejkvalitnější hrozny bez botrytýdy. Lisování probíhá hned po sběru, bez nakvášení na slupkách. Fermentace za použití vlastních kvasinek probíhá ve velkém akátovém sudu s kontrolovanou teplotou. Následně je víno od ledna do srpna ještě školeno na jemných kvasničních kalech.

Chuťový profil: Velmi bohaté aroma sušeného ovoce s mandarinkou, pomerančovou kůrou a kdoulí. V chuti je šťavnaté, ovocné s pikantní kyselinkou a krásnou slaností.

Párování s jídlem: Víno má potenciál zrání až 10 let.

 

Obsah alkoholu: 13%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Leth je moderní rodinné vinařství z oblasti Niederöstereich, podoblasti Wagram se po tři generace snaží svým inovativním přístupem vyprodukovat ta nejlepší možná vína z dané oblasti. Využívají specifické podmínky podoblasti Wagram, která se nachází na severním i jižním břehu Dunaje mezi městy Krems a Stockerau. Ze severu ohraničuje tuto oblast pahorkatina, podle které dostala i název. Unikátními jsou zdejší pro víno vynikající sprašové půdy, které dosahují až do hloubky 20 metrů. Vinařství obhospodařuje 50 hektarů vinic v okolí obce Fels am Wagram. Vinice s jižní orientací jsou na svahu Wagram vysazovány terasovitě, aby nedošlo ke splavování půdy. Specifičnost místního terroir dodává blízkost evropského veletoku Dunaj. 

Zaměřuje se na odrůdy Grüner Veltliner a Riesling, místní specialitou je Roter Veltliner.

Při výrobě vín klade rodina Leth zvláštní důraz na udržitelnost a respekt k přírodě. Pracuje ekologicky a snaží se minimalizovat vliv vinařství na okolní prostředí. To umožňuje vytvářet vína s čistým charakterem, která plně vystihují esenci terroiru Wagram. V současné době jsou držiteli certifikace Sustainable austria a certifikace Bio.