Toskánsko

Toskánsko je nádherná oblast, plná krásných měst, vinic a olivovníků. Oblíbená destinace pro řadu turistů nabízí mnoho možností k příjemné dovolené. Vinařsky je ale tento region nesmírně zajímavý a důležitý. Nachází se zde, několik skvělých apelací produkující vína světového významu. 

 

Chianti Classico je pravděpodobně nejznámnější italská oblast, která od roku 1984 spadá do nevyšší klasifikace DOCG. Minimálně z 80% musí být víno vyrobené z odrůdy Sangiovese, lokální odrůdy Canaiolo a Colorino je možné přidávat k Sangiovese, stejně jako Merlot a Cabernet Sauvignon. Chianti Classico DOCG musí zrát nejméně čtyři měsíce, vína s označením superiore ještě o další tři měsíce déle. Vína s označením Riserva musí splňovat minimální délku zrání třicet osm měsíců. O vinařství Piemaggio se více dočtete níže.

Nejprodávanější

il maggio
350 Kč

Víno intenzivní rubínové barvy. Na nose najdete příjemné tóny fialek a sušených třešní. V chuti je víno intenzivní a velmi dlouhé. Takže víno máte a k němu si udělejte houbové...

Kód: 10447
piemaggio foto
500 Kč

Typická ukázka tradičního Chianti Classico s velmi intenzivní rubínovou barvou. Ve vůni můžete cítit tóny fialek a sušených třešní. Co se chuti týká tak je víno intenzivní a...

Kód: 10450
piemaggio riser
900 Kč

Víno je produkováno pouze v nejlepších letech. Ucítíte intenzivní tóny bobulovitého ovoce a fialek. V chuti je intenzivní, plné a zároveň velmi elegantní se skvělou rovnováhou...

Kód: 10453
3 položek celkem

Vinařství Piemaggio se nachází ve vesničce Le Fioraie, v samém srdci Chianti classico. Vinice se rozkládají na ploše 12 hektarů na svazích s jížní nebo jihozápadní orientací. Nadmořská výška se pohybuje od 380 do 480 metrů nad mořem, vedení révy je systémem Guyot. Vinice obklopují ze všech stran husté lesy, které slouží jako ochlazující prvek v horkých letních dnech. Podloží je typické pro oblast Chianti Classico – zvětralý pískovec alberese a modrošedý křídový slín galestro.

"Legenda říká, že jméno Le Fioraie je spojeno s poutním mnichem, který kdysi prošel kolem panství v době velmi horkých dní. Poutník vyčerpaný náročnou cestou v teplém počasí omdlel. Tři sestry mu nabídly sklenici vody. Poutník poděkoval a pokračoval v pouti, ale nikdy na místo nezapomněl. Po několika měsících se vrátil, začal stavět malý kostel a zasadil několik vinic. "

Sestry, které poutníkovi nabídly vodu, prodávaly květiny. Le Fioraie znamená v italštině prodejci květin. Zobrazení tří sester prodávajících květiny se pak stalo motivem pro etikety vín Piemaggio.

dorueni
Expresní doručení
doručujeme do 24 hodin od objednání.
Přímo od vinařů
Přímo od vinařů
z celé Evropy až k Vám domu
mystery
Předplatné vín jako překvapení
každý měsíc balíček vín dle našeho výběru
Věrnostní program
Věrnostní program
Odměníme každý Váš nákup